Merhaba, biz bir ekibiz ve adımız PROJX.
Bize merhaba demek için;

[email protected] . +902123257300
 

Bilgi paylaştıkça
çoğalır

 
14 mayıs 2024

ChatGPT-4.0 ile Gelen Yenilikler: Daha Akıllı, Daha Anlayışlı ve Daha İnteraktif

OpenAI’nin en yeni dil modeli ChatGPT-4.0, yapay zeka teknolojisindeki sınırları daha da ileriye taşıyor. Önceki sürümlere göre çok daha...
devamı
10 mart 2024

Yapay Zekanın E-Ticarette Kullanımı

Yapay zekanın e ticarette kullanımı kaçınılmaz bir durum olduğu gibi yavaş yavaş yayılmaktadır. Birçok alanda kendini gösteren yapay zeka...
devamı
09 ocak 2024

Google Demand Gen; Pazarlama Orkestrasında Yeni Model. 


Google Ads yeni özellikleri ve sunduğu yeni reklam modelleri ile pazarlamanın geleceğine ışık tutmaya devam ediyor. Google Demand Gen eski adı ile Google Discovery Reklamı...
devamı
19 kasım 2023

E-Ticaret Nasıl Yapılır?

Telefon, tablet, laptop, masaüstü ve hatta akıllı bir saat... E-ticaret dediğimiz kavram tüm bu cihazlarla iç içe geçmiş durumda.
devamı
17 eylül 2023

E-Ticaret Sitemi Hızlandırmak İstiyorum

Günümüzde sadece Türkiye pazarında dahi on binlerce e-ticaret sitesi bulunurken bunlar arasında öne çıkmak bazı şartları beraberinde getirmektedir.
devamı
16 temmuz 2023

Landing Page Nedir, Nasıl Üretilir?

Landing Page (Açılış Sayfası), bir kullanıcıyı belli bir eyleme yönlendirmek ve spesifik olarak bir işlemin yapılmasına yönelik tasarlanmış olan web sayfalarına verilen addır. 
devamı
16 mayıs 2023

Google Analytics GA4 Güncellemenizi Yaptınız Mı?

E-Ticaret sitelerinin, kurumsal web sayfalarının, internet ortamına açık web uygulamalarının internet üzerinde gelişimi ve istatistiklerini takip etmek, strateji oluşturmak ve değiştirmek için Google Analytics gibi dinamik etkileşim raporları veren uygulamalara ihtiyaç duyulur.
devamı
12 mart 2023

ChatGPT Ürün Yönetiminde Devrim Yapıyor

Yapay zeka kullanımının bu alanlarda da yer alması ile beraber ürün yönetimi ve birçok kalem için gelecek vaat eden ve de kısa sürede fayda sağlayan bir etki olduğu aşikardır. Bunlar arasından ChatGPT gibi Doğal Dil İşleme (NLP) yeteneğine sahip araçlar öne çıkanlardandır.
devamı
06 ocak 2023

Teknoloji Önerileri 2023

2023 teknoloji açısından daha bilinçli bir yıl olacak. Jeopolitik ve ekonomik belirsizlikler, teknoloji evriminin gelecek aşamasında temkinli olma ihtiyacı doğuruyor.
 
 
devamı
11 kasım 2022

Arama Motoru Algoritmaları Nasıl İşler?

Bu içeriğimizde SEO denildiğinde oldukça kritik bir yere sahip olan Arama Motoru Algoritmalarının ne olduğundan ve nasıl işlediklerinden bahsedeceğiz. 
devamı
09 eylül 2022

Yazılımlarda Arayüz Tasarımının Önemi

Bir yazılımın en can alıcı noktalarından biri arayüz tasarımıdır dersek abartmış olmayız. Dünya üzerindeki yazılımların büyük çoğunluğu son kullanıcı odaklı geliştirilirken kullanıcı arayüzüne önemsiz demek oldukça absürt olur. Bu yazımızda yazılımlarda arayüz tasarımının ne derece önemli olduğunu anlatıyoruz.

devamı
09 temmuz 2022

UI ve UI Nedir? Neden Bu Kadar Önemliler?

Arama yaptığınız, size sunulan fonksiyonları kullanabildiğiniz, bir şeyler okuduğunuz ve hatta ürünleri incelediğiniz ekranların hepsinin bütününe kullanıcı arayüzü diyebiliriz. Kısacası yukarıdaki cihaz ve yazılımların gördüğünüz ve işlem yapabildiğiniz kısımları UI’dir.
devamı
09 mayıs 2022

E-Katalog ile Ürünlerinizi İnteraktif Sunun

 İşletme sahibisiniz ve başarılı olmak istiyorsunuz. Başarıya giden yolda size sunmak istediğimiz bir yöntem var; e-katalog ile interaktif olarak ürün sunumu.
devamı
15 mart 2022

Metaverse nedir?

Gelin hep beraber kripto varlıkların oluşturduğu algılardan kurtularak Metaverse’e yakın bir bakış atalım.
devamı
19 ocak 2022

Walmart Kanada, Tedarik Zinciri Zorluklarını Çözmek için Blockchain'i Nasıl Kullanıyor?

Walmart, uzun zamandır tedarik zinciri yönetiminde lider olarak biliniyor. Bununla birlikte, hünerleri onu on yıllardır taşımacılık endüstrisinin büyük sıkıntısı olan büyük veri tutarsızlıklarından koruyamadı. 
devamı
06 kasım 2021

Tsoft İle Eticaret Proje Danışmanlığı

Günümüzün getirdiği yenilik, zorunluluk ve yayılım felsefesi ile beraber nerede ise tüm sektörler e-ticaret üzerine yoğunlaşmış durumda.
devamı
07 eylül 2021

Google Takvim, nerede çalıştığınızı göstermenize izin verecek

Google Takvim kullanıcıları, her hafta nerede çalışmayı planladıklarını doğrudan takvimlerinden belirtebilecekler
devamı
19 temmuz 2021

Kavramsal Tasarım Pratikleri ile Gelenekten Geleceğe

Tasarım denince birçoğumuzun aklına iç mekan/sahne tasarımı, moda tasarımı, endüstriyel tasarım, grafik tasarım gibi zihnimizde görsel yansımalarla karşılık bulan disiplinler geliyor.
devamı
22 mayıs 2021

Covid-19’un Tedarik Zinciri Senaryoları ve Etkiler

Ürünlerinde kullandıkları hammadde ve ara ürünleri Uzak Doğu’dan tedarik eden zincirler bu etkileri çok yoğun olarak hissediyor
devamı
26 mart 2021

Word, Excel ve PowerPoint TEK UYGULAMADA

Uygulama, belgeleri okumanıza ve düzenlemenize izin vermekten çok daha fazlasını yapıyor ve kullanıcıya farklı kolaylıklar da sunuyor.
devamı
07 ocak 2021

Dijital Dönüşüm Sürecinde Sağlığın Evrimi

Hayatın her alanında dijital çözümler devreye alınırken, hasta merkezli olmayan tasarımlar haricinde hastanelerin, hastaların taleplerine ve ihtiyaçlarına dijital çözümler sunmakta geç kaldığını gözlemliyoruz.
devamı
09 kasım 2020

Dijitalleşme ve Müşteri Odaklı Perakendenin Kodları

Dijital dönüşüm tabiri farklı kurumlar tarafından birçok şekilde yorumlanabilirken; Korn Ferry olarak dijital dönüşüme şirketlerin iş modelinden, liderlik gereksinimlerine ve yetenek ihtiyaçlarına kadar kadar tüm unsurlarının dönüşümü olarak bakıyoruz.
devamı
11 eylül 2020

Tasarım Odaklı Düşünme Neden İşe Yarıyor?

Bir inovasyon sürecinin başarıya ulaşması için üç çıktısının olması gerekir: Üstün çözümler, değişim riskinin ve maliyetinin düşmesi ve çalışanların desteği. 
devamı
04 temmuz 2020

Girişimlerde Plan Hazırlamak Başarı Şansını Artırır

Bazıları yazılı bir iş planının geçerli -kâr edebilirliğe ulaşan- bir start-up kurmak için hayati olduğuna inanırken diğerleri bu adımı atlayıp derhal fikirleri tüketicilerle deneyerek başlamanın daha iyi olduğunu düşünüyor 
devamı
30 mayıs 2020

Robotlar, Pazarlamacıların İşlerini Yapabilir mi?

Teknolojinin daha korkutucu etkilerinden biri, bilgisayar, algoritma ve robotların bazı işlerin demode olmasına yol açma ihtimali.
devamı
29 nisan 2020

Sosyal Medya Çağında Pazarlama

Sosyal medya, şirketinizin geleneksel medyaya göre daha hızlı tanınmasını sağlayacak ve müşterilerle doğrudan ilişki kurmanıza imkan verecek.
devamı
08 mart 2020

Global Marka Olmanın Anahtarı: Zihinlere Yatırım Yapmak

Gelişen teknolojiyle birlikte bilgiye erişim hızla artarken ekonomik ve sosyal sınırlar ortadan kalkıyor. Dünyanın tek bir pazar haline gelmesiyse iş dünyasında gözlemlediğimiz bakış açısı değişikliğinin en önemli sebeplerinden biri.

devamı
01 ocak 2020

Kadın girişimcilerin destek platformu: Women Make

Özellikle girişimcilik alanında, kadınların başka kadın girişimcilere destek duyduğu zamanlar için iletişimi kolaylaştıran bir platform mevcut: Women Make.

devamı
02 haziran 2024

Google Aramalar Yapay Zekayla Daha da Güçlü

2024 yılında gelen güncellemeler ile beraber Google aramalarında AI kullanılabilmesinin önünü açan birkaç özellik kullanılabilir hale geldir. Bu...
devamı
14 nisan 2024

E-Ticarette Daha Fazla Satış Yapma Önerileri: SEO Dostu Yöntemler

E-ticaret dünyasında başarılı olmak ve satışları artırmak için bir dizi strateji ve teknik kullanılabilir. Bu blog yazısında...
devamı
04 şubat 2024

2024 İçerik Pazarlama Trendleri

Başlarında olduğumuz 2024 yılı için İçerik Pazarlama Trendleri kamuoyu araştırmaları ve ani gelişen yeni davranış modellerinin izinde şekillenmeye başlamakta.
devamı
17 aralık 2023

İnternet Sitesinde Küçük Yavaşlamaların Maliyeti

Açılış ve yüklenme hızlarının düşük olması, anlık dahi olsa müşterileri sinir edecek bir durumdur. 
devamı
15 ekim 2023

Online Bilet Sistemi Yazılımı Nedir?

Teknolojinin katettiği yol bağlamında bakıldığında hemen hemen her alanda müthiş devrimler yaşandı. Bundan etkilenen bir alan da bilet alım ve satım işlemleri oldu. 
devamı
15 ağustos 2023

Hosting ve Domain Hizmetleri

Hosting ve domain nedir, nereden alınırlar, hosting nereden alınır gibi soruların tümünün yanıtlarını bu içerikte bulabilirsiniz.
devamı
14 haziran 2023

2023’te E-Ticaret’e Adım Atmak

Günümüzün en büyük ticaret olgusu haline gelen e-ticaret hangi dönemde olunur ise olunsun başvurulması gerekilen bir alan.
devamı
14 nisan 2023

Mikro Hizmetler ve Backend Geliştirme

Mikro hizmetlerde en fazla kullanılan dillerin başında Java, .Net ve node.js gibi isimler gelmekte. Mülakatlarda mikro hizmetler için genelde ilk sorulan soru mikro hizmetlerin sağlandığı faydalar nelerdir,
devamı
04 şubat 2023

Laravel Web Geliştirme 2023

Uzun süredir web geliştirme sektöründe olan birçok kişi 2023 yılında Laravel’in ezber bozan konumda olacağı fikrinde.
devamı
14 aralık 2022

E-posta Pazarlama İşlemlerini Otomatize Edebilir miyiz?

İnternet üzerinden pazarlamanın en eski elemanlarından biri e-posta pazarlamadır. Geçmiş yıllara göre popülerliği düşmüş olsa da hala daha önemli bir pazarlama aracı olarak görülmektedir. 
devamı
09 ekim 2022

Kurumsal Kimlik Kılavuzu Nedir?

Kurumsal kelimesinin insanlarda yarattığı algı ve firmaların karizmasına olan etkisi yadsınamaz şekilde ortadadır. İnternet sayesinde hızla globalleşen dünyanın en büyük gereksinimlerinden olan kurumsallaşmanın aşamalarından biri de kurumsal kimlik kılavuzu oluşturmaktır.
devamı
07 ağustos 2022

Denenmiş En İyi 7 UX Araştırma Tekniği

Bu içeriğimizdde birbirinden değerli 7 farklı denenmiş ve UX projelerinde gerçek verilerle kanıtlanır niteliğe ulaşmış teknikten bahsedeceğiz. Sıra sıra tekniklerden bahsedeceği. İçeriğimizde bu tekniklerin  neden başarılı olduklarını da anlayacaksınız.

devamı
15 haziran 2022

Font Tiplerine Teknik Bakış: TTF, OTF, WOFF, EOT & SVG

EOT, TTF, SVG, WOFF veya WOFF2 gibi birçok yazı formatları bulunuyor. Bu kadar çok seçenek olmasına rağmen tüm tarayıcılarda çalışabilen bir adet yazı formatından söz etmek pek mümkün değil. Bu içeriğimizde tam olarak ne demek istediğimizi anlatmaya çalışacağız.

devamı
10 nisan 2022

Yazılım Üretiminde Projelendirme

Bu yazımızda yazılım üretiminde projelendirmenin ne derece önemli olduğundan, projelendirme amacı ve içeriğinden bahsedeceğiz.
devamı
08 şubat 2022

Markalar Metaverse'e Nasıl Giriş Yapabilir?

İnternetteki son paradigma değişiminin hala devam ettiğine inanan çok az insan kaldı. Metaverse’ün artık hayatımıza girdiği söyleniyor. Belirli bir alana yatırım yapan şirketler ve medya bir davette bulunduklarında, bir an durup gerçeğin tanıtılan şeye uyup uymadığına bakmak mantıklıdır.
devamı
03 aralık 2021

SEO vs Arayüz Tasarımı: Hangisi Daha Önemli?

Arayüz tasarımları web site ziyaretçisinin, projenize eriştiği andan itibaren tüm süreçte, ziyaretçinin yönlendirilmesini - yönetilmesini - tepkilerini...
devamı
23 ekim 2021

Ideasoft ile E-ticaret Proje Danışmanlığı

İnternetin hayatımıza getirdiği dijital dönüşüm kavramı, tüm sektörlerde etkisini gösterirken bundan en çok etkilenen ticaret sektörü olmuştur. 
devamı
02 ağustos 2021

E ticaret sitesi yapımı

Bilgi çağı olarak adlandırılan bu dönemde nerede ise her şey internet üzerinden gerçekleştirilebilmekte.
devamı
14 haziran 2021

Otomotiv Sektöründeki hızlı yarış Dijital Dönüşüm

Özellikle otomotiv sektöründe inovatif akıllı mobilite alternatifleri ve bağlantılı araç özellikleri sunan yeni pazar oyuncuları, üretici firmaları ayakta tutabilmek için onları hızla gelişen rekabet ortamına ayak uydurmaya zorluyor.
devamı
30 nisan 2021

Home office çalışma yazılımları nelerdir?

Firmaların süreçlerini dijitalde yönetebilecekleri programlardan bir derleme yapmak istedik.
devamı
15 şubat 2021

Dijital Dönüşüm Yıkıcı Olmak Zorunda Değil

Çok sık kullanılan bu terim, bir kuruluşun stratejilerinin ve yapısının dijital teknolojinin sunduğu fırsatlardan yararlanabileceği şekilde uyumlandırılması anlamına geliyor. 
devamı
02 aralık 2020

Süreç Gelişimini Kalıcı Hale Getirmek

Geçtiğimiz 20 yılda yalın üretim, Six Sigma ve agile (çeviklik) gibi geliştirme inisiyatifleri birçok sektöre hızlıca yayıldı. Yapılan çalışmalar, bu tür teknikleri benimseyen şirketlerin verimlilik ve maliyetler konusunda önemli gelişmeler gösterdiğini ortaya koyuyor.
devamı
26 ekim 2020

Rekabetçi Bir Avantaj Olarak Nöroçeşitlilik

Nöroçeşitliliği olan insanların çoğunun performanslarını artırmak adına, örneğin işitsel olarak fazla uyarılmamaları için kulaklık gibi sabit eşyalara ihtiyaç duyuluyor.
devamı
09 ağustos 2020

Online Deneylerin Şaşırtan Gücü

2012’de Bing üzerine çalışan bir Microsoft elemanının, arama motorunun reklam başlıklarını görüntüleme biçimini değiştirmeye dair bir fikri vardı.
devamı
12 haziran 2020

Değişim Yönetimi Hakkında Herkesin Yanlış Bildiği Gerçekler

Akademisyenler ve danışmanlar kurumsal dönüşümler konusunda anlayışımızı ciddi biçimde geliştirmeye yönelik çalışmalar yapıyor olsa da bu çabaların çok azı başarılı olabiliyor. Araştırmalara göre dönüşüm projelerinin yaklaşık dörtte üçü ya beklenen sonucu veremiyor ya da tamamen çöpe atılıyor.
devamı
18 mayıs 2020

Globalde Satış Yapmanın 5 Adımı

Firmanın bulunduğu sektöre, ürünün hedef kitlesine, tespit ettiği fırsatlara göre çok farklı hedefler belirlenebilir. Biz bu yazımızda pazar payının en büyük olduğu ülke olan ABD’ye odaklandık.
devamı
23 nisan 2020

Kullanıcı Deneyiminde Esas Olan Göze Görünmez

Kullanıcı deneyimi tasarımı (UX Design) sürecinin gözle görünmeyen bir parçası olan bilgi mimarisinin (information architecture) doğru yapılandırılmış olması gerekmektedir.
devamı
05 şubat 2020

Yapay Zeka Paradoksu: Otomasyon İnsan Potansiyelini Nasıl Açığa Çıkarır?

Otomasyonun yaşamlarımızı altüst edeceğinden endişelenenler, zaten büyük ölçüde otomatik hale gelmiş bir dünyada yaşadığımızı unutuyorlar.

devamı

Bilgi paylaştıkça
çoğalır

 
02 haziran 2024

Google Aramalar Yapay Zekayla Daha da Güçlü

2024 yılında gelen güncellemeler ile beraber Google aramalarında AI kullanılabilmesinin önünü açan birkaç özellik kullanılabilir hale geldir. Bu...
devamı
14 mayıs 2024

ChatGPT-4.0 ile Gelen Yenilikler: Daha Akıllı, Daha Anlayışlı ve Daha İnteraktif

OpenAI’nin en yeni dil modeli ChatGPT-4.0, yapay zeka teknolojisindeki sınırları daha da ileriye taşıyor. Önceki sürümlere göre çok daha...
devamı
14 nisan 2024

E-Ticarette Daha Fazla Satış Yapma Önerileri: SEO Dostu Yöntemler

E-ticaret dünyasında başarılı olmak ve satışları artırmak için bir dizi strateji ve teknik kullanılabilir. Bu blog yazısında...
devamı
10 mart 2024

Yapay Zekanın E-Ticarette Kullanımı

Yapay zekanın e ticarette kullanımı kaçınılmaz bir durum olduğu gibi yavaş yavaş yayılmaktadır. Birçok alanda kendini gösteren yapay zeka...
devamı
04 şubat 2024

2024 İçerik Pazarlama Trendleri

Başlarında olduğumuz 2024 yılı için İçerik Pazarlama Trendleri kamuoyu araştırmaları ve ani gelişen yeni davranış modellerinin izinde şekillenmeye başlamakta.
devamı
09 ocak 2024

Google Demand Gen; Pazarlama Orkestrasında Yeni Model. 


Google Ads yeni özellikleri ve sunduğu yeni reklam modelleri ile pazarlamanın geleceğine ışık tutmaya devam ediyor. Google Demand Gen eski adı ile Google Discovery Reklamı...
devamı
17 aralık 2023

İnternet Sitesinde Küçük Yavaşlamaların Maliyeti

Açılış ve yüklenme hızlarının düşük olması, anlık dahi olsa müşterileri sinir edecek bir durumdur. 
devamı
19 kasım 2023

E-Ticaret Nasıl Yapılır?

Telefon, tablet, laptop, masaüstü ve hatta akıllı bir saat... E-ticaret dediğimiz kavram tüm bu cihazlarla iç içe geçmiş durumda.
devamı
15 ekim 2023

Online Bilet Sistemi Yazılımı Nedir?

Teknolojinin katettiği yol bağlamında bakıldığında hemen hemen her alanda müthiş devrimler yaşandı. Bundan etkilenen bir alan da bilet alım ve satım işlemleri oldu. 
devamı
17 eylül 2023

E-Ticaret Sitemi Hızlandırmak İstiyorum

Günümüzde sadece Türkiye pazarında dahi on binlerce e-ticaret sitesi bulunurken bunlar arasında öne çıkmak bazı şartları beraberinde getirmektedir.
devamı
15 ağustos 2023

Hosting ve Domain Hizmetleri

Hosting ve domain nedir, nereden alınırlar, hosting nereden alınır gibi soruların tümünün yanıtlarını bu içerikte bulabilirsiniz.
devamı
16 temmuz 2023

Landing Page Nedir, Nasıl Üretilir?

Landing Page (Açılış Sayfası), bir kullanıcıyı belli bir eyleme yönlendirmek ve spesifik olarak bir işlemin yapılmasına yönelik tasarlanmış olan web sayfalarına verilen addır. 
devamı
14 haziran 2023

2023’te E-Ticaret’e Adım Atmak

Günümüzün en büyük ticaret olgusu haline gelen e-ticaret hangi dönemde olunur ise olunsun başvurulması gerekilen bir alan.
devamı
16 mayıs 2023

Google Analytics GA4 Güncellemenizi Yaptınız Mı?

E-Ticaret sitelerinin, kurumsal web sayfalarının, internet ortamına açık web uygulamalarının internet üzerinde gelişimi ve istatistiklerini takip etmek, strateji oluşturmak ve değiştirmek için Google Analytics gibi dinamik etkileşim raporları veren uygulamalara ihtiyaç duyulur.
devamı
14 nisan 2023

Mikro Hizmetler ve Backend Geliştirme

Mikro hizmetlerde en fazla kullanılan dillerin başında Java, .Net ve node.js gibi isimler gelmekte. Mülakatlarda mikro hizmetler için genelde ilk sorulan soru mikro hizmetlerin sağlandığı faydalar nelerdir,
devamı
12 mart 2023

ChatGPT Ürün Yönetiminde Devrim Yapıyor

Yapay zeka kullanımının bu alanlarda da yer alması ile beraber ürün yönetimi ve birçok kalem için gelecek vaat eden ve de kısa sürede fayda sağlayan bir etki olduğu aşikardır. Bunlar arasından ChatGPT gibi Doğal Dil İşleme (NLP) yeteneğine sahip araçlar öne çıkanlardandır.
devamı
04 şubat 2023

Laravel Web Geliştirme 2023

Uzun süredir web geliştirme sektöründe olan birçok kişi 2023 yılında Laravel’in ezber bozan konumda olacağı fikrinde.
devamı
06 ocak 2023

Teknoloji Önerileri 2023

2023 teknoloji açısından daha bilinçli bir yıl olacak. Jeopolitik ve ekonomik belirsizlikler, teknoloji evriminin gelecek aşamasında temkinli olma ihtiyacı doğuruyor.
 
 
devamı
14 aralık 2022

E-posta Pazarlama İşlemlerini Otomatize Edebilir miyiz?

İnternet üzerinden pazarlamanın en eski elemanlarından biri e-posta pazarlamadır. Geçmiş yıllara göre popülerliği düşmüş olsa da hala daha önemli bir pazarlama aracı olarak görülmektedir. 
devamı
11 kasım 2022

Arama Motoru Algoritmaları Nasıl İşler?

Bu içeriğimizde SEO denildiğinde oldukça kritik bir yere sahip olan Arama Motoru Algoritmalarının ne olduğundan ve nasıl işlediklerinden bahsedeceğiz. 
devamı
09 ekim 2022

Kurumsal Kimlik Kılavuzu Nedir?

Kurumsal kelimesinin insanlarda yarattığı algı ve firmaların karizmasına olan etkisi yadsınamaz şekilde ortadadır. İnternet sayesinde hızla globalleşen dünyanın en büyük gereksinimlerinden olan kurumsallaşmanın aşamalarından biri de kurumsal kimlik kılavuzu oluşturmaktır.
devamı
09 eylül 2022

Yazılımlarda Arayüz Tasarımının Önemi

Bir yazılımın en can alıcı noktalarından biri arayüz tasarımıdır dersek abartmış olmayız. Dünya üzerindeki yazılımların büyük çoğunluğu son kullanıcı odaklı geliştirilirken kullanıcı arayüzüne önemsiz demek oldukça absürt olur. Bu yazımızda yazılımlarda arayüz tasarımının ne derece önemli olduğunu anlatıyoruz.

devamı
07 ağustos 2022

Denenmiş En İyi 7 UX Araştırma Tekniği

Bu içeriğimizdde birbirinden değerli 7 farklı denenmiş ve UX projelerinde gerçek verilerle kanıtlanır niteliğe ulaşmış teknikten bahsedeceğiz. Sıra sıra tekniklerden bahsedeceği. İçeriğimizde bu tekniklerin  neden başarılı olduklarını da anlayacaksınız.

devamı
09 temmuz 2022

UI ve UI Nedir? Neden Bu Kadar Önemliler?

Arama yaptığınız, size sunulan fonksiyonları kullanabildiğiniz, bir şeyler okuduğunuz ve hatta ürünleri incelediğiniz ekranların hepsinin bütününe kullanıcı arayüzü diyebiliriz. Kısacası yukarıdaki cihaz ve yazılımların gördüğünüz ve işlem yapabildiğiniz kısımları UI’dir.
devamı
15 haziran 2022

Font Tiplerine Teknik Bakış: TTF, OTF, WOFF, EOT & SVG

EOT, TTF, SVG, WOFF veya WOFF2 gibi birçok yazı formatları bulunuyor. Bu kadar çok seçenek olmasına rağmen tüm tarayıcılarda çalışabilen bir adet yazı formatından söz etmek pek mümkün değil. Bu içeriğimizde tam olarak ne demek istediğimizi anlatmaya çalışacağız.

devamı
09 mayıs 2022

E-Katalog ile Ürünlerinizi İnteraktif Sunun

 İşletme sahibisiniz ve başarılı olmak istiyorsunuz. Başarıya giden yolda size sunmak istediğimiz bir yöntem var; e-katalog ile interaktif olarak ürün sunumu.
devamı
10 nisan 2022

Yazılım Üretiminde Projelendirme

Bu yazımızda yazılım üretiminde projelendirmenin ne derece önemli olduğundan, projelendirme amacı ve içeriğinden bahsedeceğiz.
devamı
15 mart 2022

Metaverse nedir?

Gelin hep beraber kripto varlıkların oluşturduğu algılardan kurtularak Metaverse’e yakın bir bakış atalım.
devamı
08 şubat 2022

Markalar Metaverse'e Nasıl Giriş Yapabilir?

İnternetteki son paradigma değişiminin hala devam ettiğine inanan çok az insan kaldı. Metaverse’ün artık hayatımıza girdiği söyleniyor. Belirli bir alana yatırım yapan şirketler ve medya bir davette bulunduklarında, bir an durup gerçeğin tanıtılan şeye uyup uymadığına bakmak mantıklıdır.
devamı
19 ocak 2022

Walmart Kanada, Tedarik Zinciri Zorluklarını Çözmek için Blockchain'i Nasıl Kullanıyor?

Walmart, uzun zamandır tedarik zinciri yönetiminde lider olarak biliniyor. Bununla birlikte, hünerleri onu on yıllardır taşımacılık endüstrisinin büyük sıkıntısı olan büyük veri tutarsızlıklarından koruyamadı. 
devamı
03 aralık 2021

SEO vs Arayüz Tasarımı: Hangisi Daha Önemli?

Arayüz tasarımları web site ziyaretçisinin, projenize eriştiği andan itibaren tüm süreçte, ziyaretçinin yönlendirilmesini - yönetilmesini - tepkilerini...
devamı
06 kasım 2021

Tsoft İle Eticaret Proje Danışmanlığı

Günümüzün getirdiği yenilik, zorunluluk ve yayılım felsefesi ile beraber nerede ise tüm sektörler e-ticaret üzerine yoğunlaşmış durumda.
devamı
23 ekim 2021

Ideasoft ile E-ticaret Proje Danışmanlığı

İnternetin hayatımıza getirdiği dijital dönüşüm kavramı, tüm sektörlerde etkisini gösterirken bundan en çok etkilenen ticaret sektörü olmuştur. 
devamı
07 eylül 2021

Google Takvim, nerede çalıştığınızı göstermenize izin verecek

Google Takvim kullanıcıları, her hafta nerede çalışmayı planladıklarını doğrudan takvimlerinden belirtebilecekler
devamı
02 ağustos 2021

E ticaret sitesi yapımı

Bilgi çağı olarak adlandırılan bu dönemde nerede ise her şey internet üzerinden gerçekleştirilebilmekte.
devamı
19 temmuz 2021

Kavramsal Tasarım Pratikleri ile Gelenekten Geleceğe

Tasarım denince birçoğumuzun aklına iç mekan/sahne tasarımı, moda tasarımı, endüstriyel tasarım, grafik tasarım gibi zihnimizde görsel yansımalarla karşılık bulan disiplinler geliyor.
devamı
14 haziran 2021

Otomotiv Sektöründeki hızlı yarış Dijital Dönüşüm

Özellikle otomotiv sektöründe inovatif akıllı mobilite alternatifleri ve bağlantılı araç özellikleri sunan yeni pazar oyuncuları, üretici firmaları ayakta tutabilmek için onları hızla gelişen rekabet ortamına ayak uydurmaya zorluyor.
devamı
22 mayıs 2021

Covid-19’un Tedarik Zinciri Senaryoları ve Etkiler

Ürünlerinde kullandıkları hammadde ve ara ürünleri Uzak Doğu’dan tedarik eden zincirler bu etkileri çok yoğun olarak hissediyor
devamı
30 nisan 2021

Home office çalışma yazılımları nelerdir?

Firmaların süreçlerini dijitalde yönetebilecekleri programlardan bir derleme yapmak istedik.
devamı
26 mart 2021

Word, Excel ve PowerPoint TEK UYGULAMADA

Uygulama, belgeleri okumanıza ve düzenlemenize izin vermekten çok daha fazlasını yapıyor ve kullanıcıya farklı kolaylıklar da sunuyor.
devamı
15 şubat 2021

Dijital Dönüşüm Yıkıcı Olmak Zorunda Değil

Çok sık kullanılan bu terim, bir kuruluşun stratejilerinin ve yapısının dijital teknolojinin sunduğu fırsatlardan yararlanabileceği şekilde uyumlandırılması anlamına geliyor. 
devamı
07 ocak 2021

Dijital Dönüşüm Sürecinde Sağlığın Evrimi

Hayatın her alanında dijital çözümler devreye alınırken, hasta merkezli olmayan tasarımlar haricinde hastanelerin, hastaların taleplerine ve ihtiyaçlarına dijital çözümler sunmakta geç kaldığını gözlemliyoruz.
devamı
02 aralık 2020

Süreç Gelişimini Kalıcı Hale Getirmek

Geçtiğimiz 20 yılda yalın üretim, Six Sigma ve agile (çeviklik) gibi geliştirme inisiyatifleri birçok sektöre hızlıca yayıldı. Yapılan çalışmalar, bu tür teknikleri benimseyen şirketlerin verimlilik ve maliyetler konusunda önemli gelişmeler gösterdiğini ortaya koyuyor.
devamı
09 kasım 2020

Dijitalleşme ve Müşteri Odaklı Perakendenin Kodları

Dijital dönüşüm tabiri farklı kurumlar tarafından birçok şekilde yorumlanabilirken; Korn Ferry olarak dijital dönüşüme şirketlerin iş modelinden, liderlik gereksinimlerine ve yetenek ihtiyaçlarına kadar kadar tüm unsurlarının dönüşümü olarak bakıyoruz.
devamı
26 ekim 2020

Rekabetçi Bir Avantaj Olarak Nöroçeşitlilik

Nöroçeşitliliği olan insanların çoğunun performanslarını artırmak adına, örneğin işitsel olarak fazla uyarılmamaları için kulaklık gibi sabit eşyalara ihtiyaç duyuluyor.
devamı
11 eylül 2020

Tasarım Odaklı Düşünme Neden İşe Yarıyor?

Bir inovasyon sürecinin başarıya ulaşması için üç çıktısının olması gerekir: Üstün çözümler, değişim riskinin ve maliyetinin düşmesi ve çalışanların desteği. 
devamı
09 ağustos 2020

Online Deneylerin Şaşırtan Gücü

2012’de Bing üzerine çalışan bir Microsoft elemanının, arama motorunun reklam başlıklarını görüntüleme biçimini değiştirmeye dair bir fikri vardı.
devamı
04 temmuz 2020

Girişimlerde Plan Hazırlamak Başarı Şansını Artırır

Bazıları yazılı bir iş planının geçerli -kâr edebilirliğe ulaşan- bir start-up kurmak için hayati olduğuna inanırken diğerleri bu adımı atlayıp derhal fikirleri tüketicilerle deneyerek başlamanın daha iyi olduğunu düşünüyor 
devamı
12 haziran 2020

Değişim Yönetimi Hakkında Herkesin Yanlış Bildiği Gerçekler

Akademisyenler ve danışmanlar kurumsal dönüşümler konusunda anlayışımızı ciddi biçimde geliştirmeye yönelik çalışmalar yapıyor olsa da bu çabaların çok azı başarılı olabiliyor. Araştırmalara göre dönüşüm projelerinin yaklaşık dörtte üçü ya beklenen sonucu veremiyor ya da tamamen çöpe atılıyor.
devamı
30 mayıs 2020

Robotlar, Pazarlamacıların İşlerini Yapabilir mi?

Teknolojinin daha korkutucu etkilerinden biri, bilgisayar, algoritma ve robotların bazı işlerin demode olmasına yol açma ihtimali.
devamı
18 mayıs 2020

Globalde Satış Yapmanın 5 Adımı

Firmanın bulunduğu sektöre, ürünün hedef kitlesine, tespit ettiği fırsatlara göre çok farklı hedefler belirlenebilir. Biz bu yazımızda pazar payının en büyük olduğu ülke olan ABD’ye odaklandık.
devamı
29 nisan 2020

Sosyal Medya Çağında Pazarlama

Sosyal medya, şirketinizin geleneksel medyaya göre daha hızlı tanınmasını sağlayacak ve müşterilerle doğrudan ilişki kurmanıza imkan verecek.
devamı
23 nisan 2020

Kullanıcı Deneyiminde Esas Olan Göze Görünmez

Kullanıcı deneyimi tasarımı (UX Design) sürecinin gözle görünmeyen bir parçası olan bilgi mimarisinin (information architecture) doğru yapılandırılmış olması gerekmektedir.
devamı
08 mart 2020

Global Marka Olmanın Anahtarı: Zihinlere Yatırım Yapmak

Gelişen teknolojiyle birlikte bilgiye erişim hızla artarken ekonomik ve sosyal sınırlar ortadan kalkıyor. Dünyanın tek bir pazar haline gelmesiyse iş dünyasında gözlemlediğimiz bakış açısı değişikliğinin en önemli sebeplerinden biri.

devamı
05 şubat 2020

Yapay Zeka Paradoksu: Otomasyon İnsan Potansiyelini Nasıl Açığa Çıkarır?

Otomasyonun yaşamlarımızı altüst edeceğinden endişelenenler, zaten büyük ölçüde otomatik hale gelmiş bir dünyada yaşadığımızı unutuyorlar.

devamı
01 ocak 2020

Kadın girişimcilerin destek platformu: Women Make

Özellikle girişimcilik alanında, kadınların başka kadın girişimcilere destek duyduğu zamanlar için iletişimi kolaylaştıran bir platform mevcut: Women Make.

devamı